Fotowoltaika dla domu

Strona Główna / Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika stanowi źródło bezpłatnej i ekologicznej  energii odnawialnej dla Ciebie i Twoich bliskich. Panele słoneczne są aktywne przez cały rok, nawet w sezonie zimowym, i potrzebują jedynie nasłonecznienia do działania. Zainstalowanie systemu fotowoltaicznego w domu znacznie obniży rachunki za media, pozwalając zaoszczędzić od setek do tysięcy złotych rocznie. W 2024 roku prąd dla domu ma być droższy nawet o 300%. Chcesz uniknąć podwyżek? Produkuj darmowy prąd ze słońca dzięki fotowoltaice!

Rozliczanie energii z fotowoltaiki — system net-billing

Od 1 kwietnia 2022 roku został wprowadzony nowy system, zwany net-billing, który wprowadza nowe zasady dla rozliczeń. Zgodnie z nimi, nadmiar energii elektrycznej nie jest już magazynowany w sieci(tak jak dotychczas), lecz sprzedawany, z opcją późniejszego odkupienia.

Istotne znaczenie ma tutaj fakt, że prosument sprzedaje prąd po cenie rynkowej, ale odkupuje go wraz z opłatą dystrybucyjną i podatkami, gdzie cena jest ustalana przez Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Tabela z rynkową ceną energii elektrycznej w poszczególnych miesiącach 2023 roku

Nowy system net-billing budzi obawy wśród potencjalnych prosumentów i, uważany jest niesłusznie za niekorzystny. Dodatkowo, od 1 lipca 2024 roku net-billing ma być rozliczany na zasadzie taryfy dynamicznej, co oznaczać będzie inną cenę energii o każdej porze dnia.

Jednak w praktyce kluczem do niskich rachunków jest odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii, który może znacząco zwiększyć autokonsumpcję produkowanego prądu.

W systemie net-billing magazyn energii umożliwia zakumulowanie nadwyżek energii w  czasie gdy jej odsprzedaż jest dla użytkownika instalacji niekorzystna, co optymalizuje korzyści finansowe zmagazynowany prąd będzie zużywany wg. potrzeb budynku, najczęściej w godzinach nocnych.

Jeśli planujesz zainstalować fotowoltaikę, ale nie wiesz, od czego zacząć, to zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy autoryzowanym partnerem Bruk-Bet Fotowoltaika, udzielamy gwarancji produktowej 30 lat na panele fotowoltaiczne.

Czy w net-billingu opłaca się magazynować energię?

Inwestycja w magazyn energii, to krok ku przyszłości. Nie tylko podnosi to poziom autokonsumpcji energii, dzięki temu  Twoje rachunki za prąd będą znacząco niższe, jak również redukuje zależność od sieci energetycznej, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych.

Budujemy bezpieczne instalacje

Jako Polecany Instalator SolarEdge, oferujemy kompleksowe usługi instalacji systemów fotowoltaicznych, koncentrując się na najwyższych standardach bezpieczeństwa. Urządzenia SolarEdge są wyposażone w zaawansowaną funkcję SafeDC™, która automatycznie obniża napięcie systemu do bezpiecznego poziomu w przypadku awarii lub wyłączenia inwertera. Dodatkowo, systemy SolarEdge posiadają wbudowaną funkcję monitorowania, pozwalającą na szybkie wykrywanie i eliminowanie potencjalnych zagrożeń. Bezpieczeństwo użytkowników i ochrona mienia są priorytetem w technologii SolarEdge, co czyni je jednymi z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku fotowoltaiki.

Szybki kontakt

Zostaw swoje dane, a my się z tobą skontaktujemy!