Mikroelektrownia chroni nie tylko Twój budżet, lecz również to co w życiu najważniejsze. Zobacz dlaczego warto mieć system fotowoltaiczny.


1. Oszczędności i bezpieczeństwo Twojej rodziny

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, inwestujesz w możliwość realizacji marzeń i przyszłość swoich bliskich. Około 90% kosztów energii, które musiał byś ponieść w innym wypadku, pozostanie w twojej kieszeni. Możesz je przeznaczyć na różne przedsięwzięcia, takie jak:

  • fundusz emerytalny,
  • coroczne wakacje z rodziną,
  • remont domu,
  • lub studia Twoich dzieci.

Ile osób - tyle celów do zrealizowania. Fotowoltaika pozwoli Ci je osiągnąć, ponieważ jest bezpieczną inwestycją. Wykorzystywanie produkowanej przez nią energii, uwalnia Cię od kosztów i zabezpiecza przed wzrostem cen prądu.


2. Czyste środowisko i zdrowie otaczających Cię ludzi

Wykorzystując energię promieniowania słonecznego do zasilania urządzeń i ogrzewania domu, przyczyniasz się do uniknięcia emisji gazów cieplarnianych, pyłów oraz toksycznych związków w Twoim regionie. Mają one istotny wpływ na:

  • jakość powietrza - którym oddycha Twoja rodzina i sąsiedzi,
  • zanieczyszczenie najbliższej okolicy,

Inwestując swoje środki w fotowoltaikę, dołączasz również do rewolucji energetycznej - jaka trwa obecnie na całym świecie. Ma ona na celu zahamowanie globalnego wzrostu temperatury (wywołanych intensywnym eksploatowaniem zasobów naturalnych) - który powoduje wymieranie gatunków, zakwaszanie oceanów, zakłócenie działalności rolniczej oraz dziesiątki innych problemów.


3. Prestiż i uniezależnienie się od paliw z zagranicy

Twoja decyzja o inwestycji w fotowoltaikę, ma większą moc niż myślisz. Budujesz niezależny energetycznie region oraz wizerunek człowieka innowacyjnego i odpowiedzialnego. Większy udział energii odnawialnej w słoneczne dni, pozwoli zwolnić pracę elektrowni konwencjonalnych. Efektem czego będzie mniejsze zużycie paliw kopalnych, które często pochodzą od zagranicznych dostawców. Jak powszechnie wiadomo, często będących pod presją politycznych wpływów. Im mniejszy udział gazu i ropy z zagranicy, tym bardziej bogate i samowystarczalne będzie Twoje otoczenie.